Volkswagen Poznań aktywny podczas Dni Innowacji

Kilka dni temu w Poznaniu rozpoczęły się światowe Dni Innowacji, a więc okazja, żeby przyjrzeć się co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Wielkopolska uchyla rąbka tajemnicy i prezentuje najbardziej innowacyjne idee, które już na co dzień wykorzystywane są w regionie, ale do tej pory dostępne były tylko dla wąskiego grona fachowców. Dlatego właśnie z laboratoriów fabryki Volkswagen Poznań wydobyto nieprezentowane na co dzień urządzenia i eksponaty.
Przykładem jest elektryczny Caddy, który rozpędza się do 120 km/ i nie spala ani grama paliwa. Pierwsze testy prowadzone z wykorzystaniem E-Caddy rozpoczęły się w zeszłym roku. Samochód, który został zbudowany w poznańskiej fabryce jest prototypem, do tej pory jeszcze zasadniczo nie prezentowanym w Polsce.

Dzięki Poznańskim Dniom Innowacji można obejrzeć elektryczny pojazd, a podczas specjalnych wykładów również zajrzeć pod maskę i dowiedzieć się jak działa samochód przyszłości.

Co 101 sekund z linii produkcyjnej Volkswagen Poznań zjeżdża nowa płyta podłogowa do samochodu Caddy. Granica odchylenia punktu spawu od wzorca wynosi mniej niż 1 mm. Spawanie, zgrzewanie czy falcowanie w fabryce samochodów musi cechować się wyjątkową precyzją. Uznano, że tylko nieustanna nauka gwarantuje sukces więc utworzono Szkółkę Spawalniczą Volkswagen Poznań, w której pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności. Dni Innowacji są okazją aby spróbować swoich sił i przekonać się jakiej dokładności wymaga zespawanie dwóch elementów. Dla wszystkich udostępniono konsolę do spawania 3D. Dodatkowo podczas spotkań z ekspertem można poznać najnowsze technologie stosowane przy produkcji samochodów.

Średnia wieku pracowników fabryki Volkswagen Poznań wynosi obecnie 38 lat. To nie wiele biorąc pod uwagę światowe statystyki, ale z każdym rokiem ta liczba będzie się zwiększała co oznacza, że praca, którą dzisiaj wykonuje się bez namysłu zacznie sprawiać dla obciążonych stawów i słabszych mięśni coraz większe problemy. Niezbędna jest więc promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Inżynierowie VW Poznań uznali, że podczas Dni Innowacji najlepszym sposobem przekonania się jak to będzie za 10 lub 20 lat jest przymierzenie specjalnego kombinezonu, które „dodaje” lata. W zależności od wariantu można przenieść się w czasie nawet o 20% obecnego wieku.

AUTOR:  VW POZNAŃ, WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997