Volkswagen nie będzie pozywał południowokoreańskiego rządu

Koncern Volkswagen zrezygnował z pozwania Korei Południowej, która w ubiegłym miesiącu zdecydowała się zawiesić sprzedaż większości modeli samochodów niemieckiego producenta i nałożeniu na niego grzywny w kwocie 17,8 mld wonów (15,93 mln USD), donosi Reuters.

Jak wyjaśnia rzecznik południowokoreańskiego oddziału VW, zamiast tego, największy europejski koncern motoryzacyjny będzie starał się uzyskać certyfikat dla modeli, które stały się celem zakazu i wznowić ich sprzedaż szybciej niż miałoby to miejsce w przypadku gdyby Volkswagen zdecydowałby się na zapewne długotrwały proces prawny.

W lipcu rząd w Seulu cofnął certyfikat dla 80 modeli i odmian pojazdów VW, Audi i Bentley uzasadniając swoje stanowisko, fałszowaniem przez producenta samochodów danych dotyczących emisji spalin i poziomu hałasu, które są wymagane w procesie certyfikacyjnym.

Sprzedaży pojazdów ze stajni Volkswagena w Korei Południowej spadła o 40 proc. do 12 888 pojazdów w okresie od stycznia do lipca 2016 r. po tym jak w 2015 r. zwiększyła się o 17 proc.

Tymczasem w podobnej sprawie południowokoreański oddział japońskiego koncernu Nissan Motor złożył pozew związany z roszczeniami wystosowanymi przez ministerstwo środowiska, zarzucającemu Nissanowi oszustwa w sprawie emisji spalin przez model Qashqai.

Źródło: www.pb.pl