Volkswagen i LG stworzą nową platformę usługową

Koncerny Volkswagen i LG Electronics podpisały wstępną umowę w sprawie wspólnych badań i rozwoju platformy usługowej nowej generacji „Connected Car”. Ma ona zapewnić lepszą współpracę samochodu z internetem.

Platforma zostanie oparta na danych zgromadzonych w chmurze. Dzięki niej kierowca uzyska dostęp do wielu usług, w tym np. zdalnym sterowaniem domowym oświetleniem czy systemami alarmowymi. Zostanie też stworzone centrum informacyjne, które pozwoli kierowcy korzystać z szerokiego zakresu danych przekazywanych w czasie rzeczywistym.

To nie pierwszy mariaż obu firm – podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2015 r. będący filią Volkswagena Italdesign Giugiaro przedstawił model studyjny GEA, do którego 7 podstawowych komponentów dostarczyło LG. Były wśród nich holograficzne wyświetlacze, Smart Watch połączony z autem, a także tylne lampy i kamera.

Podczas targów CES na początku bieżącego roku Volkswagen i LG zaprezentowały system Smart Home, który umożliwia sterowanie urządzeniami domowymi na odległość z samochodu.

 

Źródło: Volkswagen


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997