UOKiK: Samochody Land Rover Defender

Przedsiębiorca Jaguar Land Rover Polska Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o aktualizacji zgłoszenia z dnia 3 lipca 2012 r. dot. samochodów marki Land Rover Defender z roku modelowego 2011-2012, wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii, które mogą powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych samochodach Land Rover Defender w wyniku pęknięcia śrub mocujących odczepić mogą się nie tylko wsporniki pasów bezpieczeństwa przednich siedzeń, ale również i tylnych. W rezultacie nieprawidłowego działania pasów bezpieczeństwa w razie wypadku zwiększa się ryzyko urazu lub nawet śmierci pasażera.

Zmianie uległa lista numerów VIN (nowa obowiązująca lista w załączniku).

Informacji związanych z kampanią udziela JLR Polska Sp. z o.o. Generalny Importer Jaguar Land Rover w Polsce (Dział Obsługi Posprzedażnej; adres: ul. Szyszkowa 35/37, 02-285 Warszawa; tel.: +22 35 43 430; e-mail: jlr@jaguarlandrover.pl; www.landrover.pl).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie kampanii ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. Nr 229, poz. 2275, ze zm.).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997