Trwa ekspansja firmy Molex w Polsce

Molex, dostawca rozwiązań w zakresie łączności, rozpoczyna znaczącą ekspansję swojej globalnej działalności produkcyjnej wraz z otwarciem nowego kampusu w Katowicach.

Początkowa powierzchnia produkcyjna obiektu, wynosząca 23 000 metrów kwadratowych, będzie służyć jako centralna lokalizacja ułatwiająca dostarczanie zaawansowanych urządzeń medycznych dla Phillips-Medisize, spółki należącej do Molex, a także rozwiązań w zakresie pojazdów elektrycznych i elektryfikacji dla klientów Molex. 

Firma planuje jednak dalszą rozbudowę obiektu, który docelowo będzie miał 85 000 metrów kwadratowych powierzchni. Nowy kampus zwiększy obecność firmy Molex w Polsce, uzupełniając istniejące zakłady w Rokitkach i Sulęcinie.

„Katowicki kampus rozszerzy nasz europejski zasięg, zapewniając naszym klientom z branży farmaceutycznej, diagnostycznej i medtech nowe możliwości i wsparcie ekspertów, których potrzebują, aby wprowadzić na rynek innowacyjne nowe produkty” – mówi Paul Chaffin, wiceprezes Phillips-Medisize i prezes Molex Medical and Pharma Solutions, w komunikacie prasowym.

Do tej pory Molex zainwestował łącznie 110 mln USD w Polsce. Według firmy, zakład będzie posiadał takie możliwości, jak zaawansowany montaż urządzeń medycznych, pakowanie, obsługa leków i formowanie wtryskowe. Ponadto kampus będzie produkował rozwiązania w zakresie akumulatorów interkonektowych do pojazdów elektrycznych oraz rozwiązania w zakresie szyn zbiorczych o dużej mocy dla biznesu elektryfikacji Molex.

Zakład w Katowicach będzie uzupełnieniem dotychczasowej działalności Phillips-Medisize w sześciu europejskich zakładach produkcyjnych w Donegal i Sligo w Irlandii, Struer w Danii, Trhove Sviny w Czechach oraz w dwóch lokalizacjach w Kontiolahti w Finlandii.

Mówi się, że duża pula wykwalifikowanych zasobów produkcyjnych i inżynieryjnych w rejonie Katowic odegrała kluczową rolę w wyborze lokalizacji przez Molex. 

Na początku zatrudnionych zostanie około 350 pracowników, w tym wysoko wykwalifikowanych operatorów produkcji, inżynierów projektantów i specjalistów ds. jakości.

Źródło: www.evertiq.pl