To jeszcze nie koniec diesli. VW szykuje rewolucję!

Mamy kilka ciekawych informacji na temat najbliższej przyszłości koncernu Volkswagen. Szef niemieckiego giganta – dr Martin Winterkorn zdradził właśnie plany firmy na kolejnych kilkanaście miesięcy.
Na sympozjum motoryzacyjnym w Wiedniu Winterkorn przyznał, że niemieccy inżynierowie szykują kolejną rewolucję w dziedzinie jednostek wysokoprężnych. Chcą stworzyć dieslowski silnik, który z jednego litra pojemności osiągałby moc aż 100 kW (136 KM).

Firma planuje też dalsze postępy w dziedzinie ograniczenia zużycia paliwa. Oszczędności na paliwie gwarantować ma m.in. nowa, zautomatyzowana, dwusprzęgłowa przekładnia DSG o dziesięciu przełożeniach – prace nad mechanizmem są już mocno zaawansowane.

Winterkorn przypomniał, że od 2000 roku koncernowi udało się ograniczyć zużycie paliwa produkowanych modeli średnio o 30 proc. Plany rozwoju do roku 2020 zakładają zredukowanie apetytu jednostek napędowych o kolejne 15 proc.

Volkswagen planuje też odważniej wejść w rynek pojazdów z napędem hybrydowym. Firma chce skoncentrować się na hybrydach typu plug-in, a więc z możliwością ładowania z gniazdka. W niedługim czasie w ofercie pojawią się nowe Audi A3 e-Tron i hybrydowe Porsche Panamera. Następnie paletę modeli koncernu poszerzą hybrydowe odmiany: Golfa, Passata, Audi A6 i Porsche Cayenne.

INTERIA.PL


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997