Tesla zwalnia w Niemczech. Wśród poszkodowanych nie brakuje Polaków

Niemieckie związki zawodowe informują o zwolnieniach w niemieckim oddziale Tesli. To wynik zerwania współpracy z zewnętrznymi agencjami, zatrudniającymi wielu Polaków.

O zwolnieniach informuje „Rzeczpospolita” powołująca się na doniesienia niemieckiej gazety „Märkische Oderzeitung”. Ta z kolei publikuje komunikaty związków zawodowych IG Metall, zrzeszających pracowników przemysłu ciężkiego.

Jak się okazuje, w ostatnich miesiącach Tesla zakończyła lub mocno ograniczyła współpracę z zewnętrznymi agencjami zatrudniającymi pracowników dodatkowych i tymczasowych.

Mowa o ponad 100 osobach, które wspierały podberlińską fabrykę Tesli w Grünheide oraz magazyny Berlin Spandau i Großbeeren. Tesla uznała, że nie potrzebuje już pomocy przy obsadzaniu dodatkowych zmian i rozwiązała umowy z podwykonawcami.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, wśród zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej było sporo osób z Polski, które również ucierpiały w wyniku tej decyzji. „Rz” wspomina też, że od 2022 roku pracownicy z Polski nie mogą liczyć na bezpośredni kontrakt z koncernem, więc większość jest zatrudniana przez zewnętrze podmioty.

Źródło: https://e.autokult.pl/


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997