Tesla Model 3 – jaka będzie?

Amerykańska Tesla w końcu zaprezentuje swojego mniejszego sedana – Model 3. Auto zostanie pokazane 31 marca podczas specjalnej imprezy organizowanej w Kalifornii.

A przynajmniej takie plotki krążą na oficjalnej stronie fanklubu marki – według amerykańskich mediów informacja jest sprawdzona. Już podczas tego wydarzenia amerykański producent będzie zbierał zamówienia na swój nowy (czwarty już) w pełni elektryczny samochód. Będzie się to wiązało z wpłaceniem zaliczki w wysokości 1 tys. dolarów. Samochód będzie można zarezerwować także na nowej stronie internetowej Tesla.com – firma od 2003 roku walczyła o zakup tej domeny (poprzednia to TeslaMotors.com).

Wracając do samochodu. Tesla Model 3 będzie kosztował około 35 000 dolarów (około 140 000 złotych). Jest to jednak kwota bez podatków. Osiągi oraz zasięg będą nieco niższe niż w droższych autach marki (Model S i Model X) – amerykańskie media mówią o zasięgu 420 kilometrów na jednym ładowaniu baterii.

Najpierw pojawi się wersja sedan, ale nie wyklucza się, że producent zaprezentuje także odmianę SUV tego auta. Pierwsze samochody dotrą do klientów dopiero w drugiej połowie roku. Czy warto czekać?

Mojeauto.pl, Kacper Mucha


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997