Tenneco może dołożyć roboty Gliwicom

Po niedawnych informacjach dotyczących restrukturyzacji produkcji firmy Tenneco w Europie, pojawiły się spekulacje dotyczące roszad z wykorzystaniem polskiego zakładu firmy. Pojawiły się np. domysły ws. przeniesienia do Gliwic produkcji amortyzatorów.
Tenneco ogłosiła kilkanaście dni temu, że zamierza zamknąć swój zakład w hiszpańskim Gijón i zmniejszyć wydajność produkcji w belgijskim Sint-Truiden w reakcji na kiepską sytuację makroekonomiczną w Europie. Oba zakłady zajmują się m.in. produkcją amortyzatorów na pierwszy montaż i na rynek wymiany.

Ogłoszone plany są przedmiotem konsultacji z radami pracowniczymi fabryk. Ogólne założenia restrukturyzacji obejmuje redukcję zatrudnienia o ok. 480 miejsc w Europie Zachodniej oraz efektywniejsze wykorzystanie majątku spółki i mocy produkcyjnych w regionie.

Hari Nair, dyrektor operacyjny Tenneco, mówi: – (…) perspektywy branży w Europie nadal są kiepskie, bez widoków na odbicie najbliższej przyszłości. Zmiany te, choć trudne, pomogą nam działać tak efektywnie, jak to tylko możliwe w tym środowisku przy wzmocnieniu naszej długoterminowej konkurencyjności na niezwykle ważnym rynku europejskim.

Tenneco zatrudnia 230 osób w zakładzie w Gijón. Spółka będzie przekazywaać część tamtejszej produkcji do innych zakładów, a fabryka ma być zamknięta w I kwartale 2014 r.

Działania w Sint-Truiden mają polegać na przekazaniu części działalności do innych jednostek i skupieniu się na wysoce zautomatyzowanej produkcji zaawansowanych podzespołów i montażu końcowym.

Niedawno Tenneco zamknęło swój obiekt w Vittaryd w Szwecji.

Pojawia się pytanie, gdzie zostanie przeniesiona produkcja amartyzatorów z Hiszpanii i Belgii. Wiadomo, że świetne wyniki w tym zakresie ma zakład w Gliwicach więc można go prawdopodobnie umieścić na „liście domysłów”.

źródło: Tenneco

AUTOR: WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997