Tak wygląda nowy Volkswagen Crafter

Tak będzie wyglądać produkowany w Polsce nowy samochód dostawczy Volkswagena. Premiera VW Craftera na rynku – jeszcze w tym roku.
Volkswagen Crafter nowej generacji został zaprojektowany całkowicie od podstaw. Producent podkreśla, że w procesie tworzenia samochodu bardzo ważną rolę odgrywały opinie zebrane wśród samych użytkowników. Volkswagen zaprosił też do „współpracy” aktualnych klientów marki z prośbą, aby ci podzielili się własnymi wyobrażeniami o nowym Crafterze.

Zebrane opinie i obserwacje zostały wnikliwie przeanalizowane i zastosowane w konstrukcji Craftera oraz w samej stylistyce. „Projektanci podeszli do zadania analitycznie – twierdzi Albert-Johann Kirzinger, główny designer Volkswagen Samochody Użytkowe: „Stylistyka samochodów użytkowych w dużo większym stopniu niż w przypadku innych aut musi odzwierciedlać potrzeby wielu różnych grup klientów”.

Dopracowana aerodynamika
Współczynnik oporu powietrza Cx nowego Craftera wynosi 0,33. To najlepszy wynik w omawianej klasie samochodów. Auto także zachowuje bardzo dobre proporcje między pojemnością wnętrza a rozmiarami zewnętrznymi.

„Jeśli dodać do tego wyjątkową funkcjonalność podczas codziennego użytkowania, to widać, że udało się wyeliminować pozorną sprzeczność między jak największą pojemnością przedziału ładunkowego a niskim współczynnikiem oporu powietrza. Aerodynamiczny kształt posłuży jako punkt wyjścia do opracowania wszystkich innych wersji Craftera – zapowiada Kirzinger.

Źródło: www.samar.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997