Syndyk przyjął ofertę kupna Autosanu

Będąca w upadłości fabryka Autosan z Sanoka (Podkarpackie) będzie prawdopodobnie sprzedana. Jak poinformował PAP we wtorek syndyk Ludwik Noworolski, przyjął on jedną z ofert. “Teraz musi ją jeszcze zatwierdzić sędzia komisarz nadzorujący upadłość” – dodał.
Noworolski nie zdradził, czyją ofertę zaakceptował. W przesłanym mediom komunikacie napisał, że jeśli sędzia komisarz zatwierdzi ofertę, będzie to “zakończenie dwuletnich działań ze skutkiem nad wyraz oczekiwanym przez wierzycieli, bo uzyskane środki będą służyły ich zaspokojeniu.”
Syndyk zaznaczył, że inwestor, którego oferta została wybrana, deklaruje m.in. kontynuację produkcji autobusów, przejęcie załogi oraz utrzymanie dotychczasowej działalności w sferze produkcji koncesjonowanej i innych usług.

“Informując o powyższym załogę, życzyłem radości, zdrowia i z nowym entuzjazmem powrotu do pracy, uznając, że trzeba dać się poznać nabywcy od najlepszej strony, jako całość i każdy z osobna” – napisał Noworolski.

Przewodniczący zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ “Solidarność” Tadeusz Majchrowicz powiedział PAP, że to dobra informacja nie tylko dla załogi, ale również dla miasta i całego województwa.

Więcej na http://www.wnp.pl/wiadomosci/263987.html