SUV Bentleya jednak wejdzie do produkcji

Bentley potwierdził, że planuje wprowadzić do swojej oferty modelowej dużego SUV-a. Nowy samochód ma trafić do sprzedaży w 2016 roku.

Będzie budowany w fabryce w Crew, w rozwój której zostanie zainwestowane 800 mln funtów. Kwota ta ma także posłużyć do finansowania prac nad rozwojem nowych modeli w tym również SUV-a. Dzięki temu ruchowi nową pracę będzie mogło znaleźć 1000 osób. Nadchodzący model ma być najbardziej rasowym, luksusowym, ekskluzywnym i najmocniejszym samochodem tego typ na rynku. Bezkompromisowy w każdym calu, który zachowa DNA marki oraz stylistyczne podobieństwo do pozostałych modeli, a także ma posiadać przyciągającą uwagę konstrukcję.

SUV Bentleya został zapowiedziany przez EXP 9 F podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w 2012 roku. Niestety jego nietypowa stylistyka nie spotkała się z pozytywnym odzewem. Na szczęście samochód, który będzie sprzedawany od 2016 roku otrzyma zmieniony wygląd. Bentley będzie dzielił platformę, na której powstanie także nowej generacji Audi Q7 oraz Porsche Cayenne.

Brytyjska marka znana raczej z konserwatywnego podejścia do typu oferowanych modeli swoją decyzję o rozpoczęciu produkcji auta klasy SUV usprawiedliwia pozytywny odbiorem zgłaszanym przez potencjalnych klientów. Samochód zapewne będzie droższy niż najlepiej wyposażona wersja Range Rovera. Będzie to czwarty model oferowany przez Bentleya.

(WP.PL)