Solaris wzmacnia zarząd

W ostatnich tygodniach do zarządu Solaris Bus & Coach SA powołano czterech nowych członków.
Od lipca Członkiem Zarządu Solarisa odpowiedzialnym za finanse, zakupy i inwestycje jest Zbigniew Palenica. Ma on również doradzać firmie w zakresie pojazdów szynowych. Zbigniew Palenica to doświadczony menedżer branży transportu publicznego z ponad 16-letnim stażem pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie, z czego 9 lat jako członek zarządu do spraw finansów. Od lat aktywnie działa również w Izbie Gospodarczej Komunikacji Miejskiej (IGKM) oraz – na stanowisku wiceprezesa – w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Transportu Publicznego (UITP).

Z kolei z początkiem sierpnia w skład zarządu podpoznańskiego producenta weszły trzy osoby od wielu już lat związane z Solarisem. Wszystkie pełniły do tej pory funkcje dyrektorów w podległych im działach i pozostają odpowiedzialne za swoje dotychczasowe obszary, lecz już w randze Członka Zarządu.

Małgorzata Olszewska została Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing. Od 2004 r. pracuje w Solarisie zarządzając sprzedażą, przygotowaniem ofertowym, marketingiem, oraz zagranicznymi przedstawicielstwami firmy. Paweł Kaczalski, od 15 lat związany z firmą, odpowiada za sprawy produkcji, a Dariusz Michalak, również od 15 lat w Solarisie, za obszar badań i rozwoju.

Zarząd firmy Solaris Bus & Coach SA składa się obecnie z 7 osób. Nowo powołani dołączyli do prezes Solange Olszewskiej, Heleny Krystyny Woźniak, odpowiedzialnej za sprawy personalne oraz Martina Grubera odpowiadającego za obszar After Sales.

AUTOR:  SOLARIS, WNP.PL (AG)