Skromna akcja serwisowa Nissana

Przedsiębiorca Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. – Oddział w Polsce powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niewielka partia samochodów marki Nissan Navara (D40) i Pathfinder (R51) wyprodukowanych w Hiszpanii może powodować zagrożenie dla użytkowników.

Rzecz dotyczy kilkunastu sztuk modeli wyprodukowanych pomiędzy 29 sierpnia 2013 r. a 17 września 2013 r.. W niektórych egzemplarzach modeli Navara i Pathfinder, w wyniku nieprawidłowości w procesie produkcyjnym pierścienia zamknięcia przegubu kulowego, przegub ten nie spełnia określonych w specyfikacji wymagań dotyczących wytrzymałości. W efekcie, w pewnych warunkach jazdy (np. w przy jeździe po wybojach lub najeżdżaniu na krawężniki) możliwe jest odłączenie się przegubu kulowego od dolnego wahacza, co ma potencjalny wpływ na kierowanie oraz hamowanie samochodu.

Jak zwykle w takich sytuacjach przedsiębiorca skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem dotyczy, w celu bezpłatnej wymiany stosownych elementów.

źródło: UOKiK


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997