Skoda przygotowuje się do produkcji nowej Fabii

Gdy na początku sierpnia pracownicy fabryki w Mladá Boleslav rozpoczęli wakacyjną przerwę, zaczęły się przygotowania do produkcji nowej generacji modelu Fabia. Nowa generacja popularnego auta ma być tam wytwarzana jeszcze w tym samym miesiącu.

Dwa pierwsze tygodnie sierpnia to tradycyjnie czas odpoczynku w fabrykach Skody, ale w centralnym obiekcie marki w Mladá Boleslav prowadzone są prace nad przygotowaniem linii produkcyjnych do najważniejszej nowości modelowej marki ostatnich miesięcy: nowej generacji Fabii.

– Wykorzystamy te bezproduktywne dni do dalszego zoptymalizowania procesu produkcji i zwiększenia naszych możliwości produkcyjnych, tak by być w stanie odpowiedzieć na nieustannie rosnące zainteresowanie samochodami marki, tłumaczy Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

W ciągu dwóch tygodni w fabryce w Mladá Boleslav miały być przeprowadzone zaawansowane prace modernizacyjne, przystosowujące ją do produkcji tego zupełnie nowego samochodu. Wśród nich znajdzie się np. nowy system regulujący układy wspomagające produkcję w jednej z montowni. Zostanie tam także odnowiony system przenośników na końcu linii produkcyjnej (punkt kontroli jakości). Zmodernizowana zostanie również lakiernia, co ma pozwolić na zwiększenie jej możliwości produkcyjnych.

Prace konserwacyjne i optymalizacyjne dosięgną także linię produkcyjną Octavii w jednej z hal. Zostanie zwiększona prędkość, z jaką przenośniki transportują podzespoły w hali, zmodernizowany zostanie moduł instalujący układy hamulcowe.

Szeroko zakrojone prace konserwacyjne i modernizacyjne będą w czasie wakacyjnej przerwy prowadzone także we wszystkich pozostałych czeskich fabrykach Skody. Najważniejszym celem podczas tego okresu w fabryce w Kvasinach będzie ukończenie nowej hali produkcji nadwozi. Linia produkcyjna skrzyń biegów DQ 200 w Vrchlabí przejdzie okresowe prace konserwacyjne.

Po serii prac i modyfikacji przeprowadzonych w fabrykach Skody do adaptacji do nowych modeli marki, wszystkie obiekty pracują już teraz z maksymalną wydajnością. W czerwcu czeska marka pobiła swój rekord największej ilości wyprodukowanych samochodów w jednym miesiącu: w tym czasie na całym świecie wytworzono ponad 98 tys aut.

źródło: Skoda

AUTOR:  WNP.PL (AG)