SKF dla VW e-up!

SKF dostarcza Volkswagenowi energooszczędne łożyska do układu napędowego e-up! – pierwszego całkowicie elektrycznego pojazdu produkowanego przez koncern.

SKF dostarcza specjalne łożyska stożkowe oraz łożyska kulkowe SKF eDrive do elektrycznego silnika i skrzyni przekładniowej samochodu e-up!, wprowadzonego na rynek jesienią 2013 r. Rozwiązania te przyczyniają się do zmniejszenia tarcia i hałasu w elektrycznym układzie napędowym, a w rezultacie do zwiększenia zasięgu w pełni naładowanego pojazdu.

Tryggve Sthen, prezes SKF Automotive: – Łożysko kulkowe SKF eDrive z oferty SKF BeyondZero to jedno z naszych energooszczędnych rozwiązań przeznaczonych do pojazdów hybrydowych i całkowicie elektrycznych. Zakres naszego partnerstwa z Volkswagenem rozszerza się nieustannie. Obecnie obie strony partnerstwa podejmują realne kroki zorientowane na zrównoważony rozwój i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w skali globalnej. Współpraca z Volkswagenem to dla nas powód do dumy.

SKF ściśle współpracuje z Volkswagenem od momentu wprowadzenia na rynek pierwszych elektrycznych samochodów koncernu, wspierając go w rozwoju kolejnej generacji pojazdów elektrycznych.

Oferta SKF BeyondZero obejmuje produkty i rozwiązania SKF, które mają przynosić istotne korzyści z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego: nieszkodliwe dla równowagi atmosfery, promujące wydajne i odpowiedzialne wykorzystanie zasobów oraz pozwalające unikać odprowadzania odpadów do wody. Do zalet tych rozwiązań ma należeć również potencjał poprawy sprawności mechanizmów, przekładającej się z punktu widzenia klienta między innymi na oszczędność wynikającą z ograniczenia zużycia paliwa.

źródło: SKF

AUTOR:  WNP.PL (AG)