Sierpień lepszy od oczekiwań

 jeszcze bardziej atrakcyjne warunki finansowania zakupu samochodów. Mamy więc bardzo solidne podstawy do dalszego umacniania pozycji Audi na rynku – przekonuje Leszek Kempiński, kierownik PR marki Audi
Na trzeciej pozycji w rankingu marek premium jest Mercedes (4 444 sztuki, wzrost r./r. o 17,29 proc.). Stawkę czterech największych graczy w segmencie premium zamyka na koniec sierpnia Volvo (3 808 aut, wzrost o 18,19 proc.).

Dobre wyniki sierpnia pozwalają zachować na najbliższe miesiące nieco optymizmu, nieznacznie tylko zmąconego kryzysową sytuacją na wschodzie Europy. – Trzeci kwartał zapowiada się całkiem nieźle. Wszystko wskazuje na to, że dynamika sprzedaży będzie lepsza niż w II kwartale tego roku – prognozuje w rozmowie z IBRM Samar Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny firmy General Motors Poland.
Jak dodaje, w czwartym kwartale będziemy mieli z kolei do czynienia z kilkuprocentowym wzrostem. – Nadal niejasna pozostaje odpowiedź na pytanie, jaki wpływ na polski rynek będzie miał konflikt rosyjsko-ukraiński. Na razie sytuacja ta nie odbija się specjalnie na sprzedaży, ale niestety wszystko przed nami. Mimo to oczekuję, że ten rok zakończy się na sporym plusie w porównaniu z 2013 rokiem – twierdzi dyrektor Mieczkowski.

Według IBRM Samar do końca roku tempo wzrostu zapewne nieco osłabnie, jednak wynik końcowy powinien być zbliżony do około 315 tys. zarejestrowanych aut osobowych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w tej grupie znajdują się również samochody wysłane po rejestracji za granicę.

IBRM Samar
Autor Paweł Janas

 


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997