Rusza budowa serwisu Scania w Bolesławcu

10 października 2014 roku podpisany został uroczyście akt erekcyjny, rozpoczynający budowę nowego serwisu Scania w Bolesławcu. Nowa placówka będzie funkcjonowała w strukturach oddziału Scania Wrocław. Jest trzecim, należącym do niego serwisem, po Pietrzykowicach i Opolu. Znajduje się przy autostradzie A4, w pobliżu planowanego węzła z drogą ekspresową S3.

– Za Bolesławcem przemawiała bliskość rozwidlających się dróg tranzytowych, biegnących ze wschodu na zachód i z północy na południe. W okolicy mamy również bardzo dużo klientów, którzy skorzystają na dogodnym położeniu nowego serwisu, wyjaśnia Paweł Ścieszko, dyrektor oddziału Scania Wrocław.

 Serwis w Bolesławcu będzie odpowiadał standardom firmy Scania. Na miejscu znajdzie się: salon sprzedaży i serwis samochodów ciężarowych, serwis autobusów, punkt obsługi naczep i przyczep w pełnym zakresie oraz obsługa tachografów. Będzie też okręgowa stacja kontroli pojazdów.

– Serwis będzie wyposażony w pięć stanowisk przejazdowych, każde o długości 30 metrów. Będziemy obsługiwać głównie pojazdy marki Scania, ale nie tylko, mówi Marek Sudoł, przyszły kierownik serwisu w Bolesławcu. – Zatrudniając ok. 30 osób, będziemy mogli obsłużyć 20-30 pojazdów dziennie, dodaje.

Uruchomienie nowego serwisu Scania w Bolesławcu planowane jest na przełom czerwca i lipca 2015 r.

źródło: Scania