Renault ZOE – pierwszy samochód elektryczny we flocie Lyreco

Flota Lyreco w Polsce, wzbogaca się o pierwsze auto elektryczne. Firma zdecydowała się na wybór Renault ZOE, który już od trzech lat jest najlepiej sprzedającym się elektrycznym hatchbackiem w Europie.

Finansowanie zakupu auta oraz wynajmu baterii zapewnia firma Arval.

Renault ZOE jest wyznacznikiem nowej ery – dostępnych dla wszystkich samochodów elektrycznych. ZOE stanowi połączenie perfekcyjnie opanowanej technologii elektrycznej Renault z kompaktowym i atrakcyjnym designem. Zaprojektowane od początku jako samochód wyłącznie elektryczny, Renault ZOE jest kompaktowym hatchbackiem o płynnych i czystych liniach. Charakterystyczny dla nowej stylistyki marki przód wyróżnia się sympatycznym i atrakcyjnym wyglądem. Niebieskawe zabarwienie logo, świateł przednich i dodatkowo przyciemnianych szyb sygnalizuje, że jest to samochód elektryczny. Komfortowa kabina nawiązuje do świata czystości i emanuje spokojem, między innymi poprzez zastosowanie delikatnych w dotyku materiałów.
Lyreco odebrało Renault ZOE w najwyższej wersji wyposażenia, wersji INTENS. Samochód jest wyposażony m.in. w multimedialny system z dostępem do usług on-line – Renault R-Link z 7-calowym ekranem dotykowym. Renault R-Link łączy wszystkie funkcje multimedialne: nawigację, radio, telefoniczny zestaw głośnomówiący i audiostreaming Bluetooth®, odtwarzanie muzyki, podłączania urządzeń przenośnych oraz dostęp do usług on-line. Samochód jest wyposażony również w systemy wspomagające parkowanie, kamerę cofania, czujniki deszczu oraz m.in. podgrzewane przednie fotele.

Ładowanie

Dzięki opatentowanemu przez Renault układowi ładowania Cameleon, ZOE jest pojazdem elektrycznym, który można naładować poprzez pojedyncze gniazdo w pojeździe w czasie od 30 minut do 10 godzin, w zależności od mocy dostępnej w terminalu ładowania (od 3 do 43 kW). ZOE może również uzupełniać zapas energii ze standardowych gniazdek 230 V (2,2 kW) i zwiększyć zasięg o około 30 km w ciągu 3 godzin dzięki kablowi Flexi Charger.

Silnik

Renault ZOE z gamy 2016 jest wyposażone w silnik elektryczny 65kW/ 88KM, 220 NM.
Zakupione Renault ZOE (gama 2016), oferuje zasięg od 100 – 150 km (210 km wg. NEDC), zależnie od stylu jazdy i warunków pogodowych. Samochód jest wyposażony system „Range OptimiZEr” (optymalizator zasięgu), który poprawia zasięg niezależnie od warunków drogowych.
W najbliższych miesiącach, w sprzedaży w Polsce pojawi się prezentowany na tegorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu Renault ZOE z nowym akumulatorem Z.E. 40, oferujące największy zasięg wśród wielkoseryjnych modeli pojazdów z napędem elektrycznym. Nowy akumulator Z.E. 40 zapewnia ZOE rekordowy zasięg w cyklu NEDC, wynoszący aż 400 km – dwukrotnie większy niż w dniu debiutu rynkowego tego modelu. W warunkach rzeczywistych nowy zasięg pozwala autu pokonać bez problemu 300 km na trasach miejskich i podmiejskich.

Od 2013 roku Renault jest jedynym producentem oferującym pełną gamę w 100% elektrycznych samochodów, która obejmuje modele Twizy, ZOE i Kangoo Z.E. Od tego czasu rynek pojazdów elektrycznych zaczął dynamicznie rosnąć. W 2015 roku jego wzrost wyniósł 48% w skali świata. W zeszłym roku sprzedano 18,5 tys. egzemplarzy ZOE, co zapewnia marce 20% udziału w rynku w Europie i 55% we Francji.

Źródło: www.francuskie.pl