Renault-Dongfeng: rok po podpisaniu umowy

Rok po utworzeniu Dongfeng Renault Automotive Company (DRAC), wspólnego przedsięwzięcia ze spółką Dongfeng, spółka Renault jest przygotowana do wprowadzenia na rynek w roku 2016 swojego pierwszego pojazdu wyprodukowanego lokalnie w Chinach.

Na budowie fabryki w Wuhan, ośrodku administracyjnym prowincji Hubei rozpoczął się etap wznoszenia naziemnych elementów – obecnie trwa montaż linii produkcyjnych. W kwietniu br. dokonano przeniesienia odpowiedzialności z Działu Inżynierii Renault na Dział Inżynierii DRAC. Jesienią stworzono pierwsze prototypy, które obecnie oczekują na zatwierdzenie zgodności. Pierwszy pojazd zostanie wyprodukowany przez fabrykę w 2016 r., będzie to crossover segmentu C.

W zakresie zarówno budowy zakładu, jak i produkcji, projekt wykorzystuje synergię, jaką oferują Dongfeng oraz Nissan, który obecny jest w Chinach od ok. 10 lat. Region Wuhan to szczególnie gęsta siatka dostawców, co ma gwarantować silny lokalny charakter produkcji od momentu uruchomienia fabryki.

Począwszy od 1 lipca br., DRAC przejął zarządzanie zespołami Renault Beijing Automotive Co. (RBAC), zajmującymi się sprzedażą pojazdów Renault importowanych do Chin. Celem jest zdynamizowanie działań sieci, którą tworzą setki dealerów na terenie całego kraju, w kontekście przygotowań do przyszłych premier pojazdów. Niebawem ruszy np. sprzedaż modelu Captur, który zaprezentowano na targach w Pekinie w kwietniu br.

źródło: Renault

AUTOR:  WNP.PL (AG)