Raport jakości według Auto Test. Zobacz kto wygrał

W lutowym wydaniu niemieckiego miesięcznika Auto Test (grupa Auto Bild) przedstawiono szczegółowo wyniki raportu jakości Qualitatscheck. W zestawieniu znalazło się łącznie 20 marek samochodów osobowych, które oceniano w ośmiu kategoriach stanowiących element oceny łącznej.
Pierwsze miejsce rankingu Auto Test Qualitatscheck zajęła wywodząca się z Japonii Mazda, której na maksymalnie 100 punktów przyznano ich 76 i ocenę łączną „2” (w skali od 1 do 6, gdzie „1” to ocena najwyższa, a „6” to ocena najniższa). Tylko nieznacznie gorszy wynik niż Mazda uzyskała druga na liście firma, czyli Toyota (75 punktów; ocena „2-„).

Warto podkreślić, że aż sześć na siedem pierwszych miejsc w raporcie Auto Test Qualitatscheck zajęły koncerny wywodzące się z Azji lub Korei Południowej: stawkę azjatyckich graczy rozdzielił plasujący się na miejscu trzecim Mercedes (73 punkty; ocena „2-„).

Raport Auto Test Qualitatscheck uwzględnia oceny zebrane w ośmiu różnych kategoriach, na które składają się wyniki rankingu usterkowości TUV, liczba i charakter akcji naprawczych ogłaszanych przez producentów oraz m.in. sondaż zadowolenia klientów, wyniki testów długodystansowych, raport ekologiczny według instytutu ÖkoTrend oraz warunki oferty gwarancyjnej.

Zwycięzca w ogólnej klasyfikacji, czyli Mazda, osiągnęła najlepsze wyniki w takich kategoriach jak ranking usterkowości TUV, sondaż zadowolenia klientów oraz przebieg testów długodystansowych (w tej ostatniej kategorii ocena celująca „1+” jako jedyny gracz w całym zestawieniu).
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997