Ranking najpopularniejszych modeli w Rosji. Duster mierzy wysoko

W kwietniu rynek nowych samochodów osobowych i lekkich dostawczych w Rosji zanotował spadek wolumenu o 8%. Liderem zestawienia modeli jest nadal Łada Granta, za którą plasuje się Hyundai Solaris.
Łada Granta to najchętniej kupowany samochód na rynku rosyjskim zarówno w kwietniu, jak również narastająco od stycznia. Model uzyskał odpowiednio wynik na poziomie około 15 600 oraz 52 750 egzemplarzy. Na miejscu drugim podium umacnia się natomiast Hyundai Solaris, który zajmował identyczną lokatę również miesiąc wcześniej.

Na pozycję trzecią rankingu w Rosji wraca Łada Kalina, która w kwietniu uzyskała wynik 8 850 sztuk oraz 28 400 sztuk od początku roku. W obu przypadkach spadek jest jednak wyraźny i wynosi odpowiednio 36% oraz 32%.

Dużym wzrostem sprzedaży może natomiast pochwalić się model Duster, który na rynku rosyjskim występuje ze znaczkiem marki Renault na masce. Ten zajmujący piąte miejsce zestawienia samochód uzyskał w kwietniu wzrost na poziomie 230% (do 7 600 sztuk), natomiast od początku roku jest to skok o 520% (25 950 sztuk). Tym samym zmniejsza się strata Dustera do Kii Rio, która miesiąc wcześniej była na miejscu trzecim, a teraz spadła oczko niżej.

Dodajmy, że Duster zdobył niedawno nagrodę dla samochodu roku 2013 w Rosji w kategorii kompaktowy SUV.
Źródła, Na podstawie danych AEB
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997