Ranking modeli w Hiszpanii. Corsa wraca na podium, Ibiza wysoko

W maju rynek nowych samochodów osobowych w Hiszpanii odnotował spadek wolumenu o 2,6% (70 535 sztuk). Liderem zestawienia modeli znów jest Opel Corsa. Miesiąc wcześniej na pierwszym miejscu był SEAT Ibiza.
Według danych stowarzyszenia branżowego ANFAC, w maju najchętniej kupowanym modelem na rynku nowych samochodów osobowych w Hiszpanii był Opel Corsa, który wrócił na pozycję lidera zajmowaną w marcu. Osiągnięty wynik to 3 240 egzemplarzy, czyli znacznie więcej niż drugi w rankingu konkurent, SEAT Ibiza (2 370 sztuk).

W zestawieniu kwietniowym to SEAT Ibiza był na pierwszym miejscu miesięcznego rankingu najpopularniejszych modeli w Hiszpanii. Na pocieszenie zostaje fakt, że Ibiza jest liderem listy, jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki skumulowane od stycznia (11 070 sztuk). Tutaj Corsa zajmuje natomiast miejsce trzecie z wynikiem nieco ponad 10 400 rejestracji.

Oba modele rozdzielił Citroen C4, który może pochwalić się wynikiem łącznie 10 800 egzemplarzy.

W zestawieniu miesięcznym za maj jest kilka modeli, które w porównaniu z rankingiem kwietniowym odnotowały wyraźny wzrost notowań. Jest to kolejno Volkswagen Golf (teraz miejsce trzecie; 2 200 sztuk), Ford Fiesta (teraz miejsce czwarte; 2 040 sztuk) oraz Citroen C4 (teraz miejsce piąte; 2 010 sztuk).

Drugim modelem rodzimej marki SEAT na liście TOP-10 za maj jest kompaktowy Leon, który dzięki 1 590 rejestracjom zajął pozycję dziewiątą. Leon zbiera przychylne opnie prasy motoryzacyjnej. Obok wersji pięcio- i trzydrzwiowej producent z Martorell zapowiada już rychłą premierę najnowszej generacji w wersji nadwoziowej kombi.

Źródła: Na podstawie danych ANFAC
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997