Projektant Porsche wspomoże chińską markę

Chińska firma Chery Automobile zwróciła się do byłego projektanta Porsche o pomoc w opracowaniu nowych pojazdów wyróżniających się atrakcyjną stylizacją nadwozia.

47-letni Hakan Saracoglu, który wcześniej pracował również dla Forda, przewodniczy zespołowi trzydziestu ekspertów, których zadaniem będzie stworzenie nowych modeli aut, poczynając od sedanów, a kończąc na SUV-ach.

Chery Automobile do tej pory znane było z produkcji budżetowego modelu QQ, jednak zdaniem nowego szefa designerów wizerunek firmy, jako producenta samochodów niskiej jakości wkrótce się zmieni. – Chery to synonim jakości, ambicji projektanckich oraz zyskiwania przychylności klientów i właśnie w tym kierunku chcemy się rozwijać – skomentował Saracoglu.

Firma Chery to już kolejny chiński producent, który zatrudnia obcokrajowca w celu poprawy swojego wizerunku i odzyskania udziałów w rynku utraconych na rzecz zagranicznych koncernów, jak General Motors czy Volkswagen. W zeszłym roku grupa Beijing Automotive zaoferowała posadę głównego projektanta Włochowi Leonardo Fioravanti (stworzył m.in. Ferrari Daytonę), natomiast w 2011 roku Peter Horbury, były projektant Volvo, dołączył do Zhejiang Geely Holding Group Co. W tym samym roku w firmie Great Wall Motor Co. dyrektorem designu w został Andreas Deufel, który wcześniej tworzył dla Mercedesa.

Hakan Saracoglu jest z pochodzenia Turkiem, ale od lat mieszka w Niemczech. Swoją karierę rozpoczął u Forda, dołączając do zespołu pracującego nad modelami Focus i Mondeo. Przez piętnaście lat pracował w Porsche, gdzie naszkicował linie modeli 918 Spyder, Boxster i Cayman. Do firmy Chery dołączył w październiku 2012 roku.

(źródło: Mototarget.pl)

sj, moto.wp.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997