Producent autobusów Autosan ogłasza upadłość…

W czwartek zarząd firmy Autosan SA poinformował o złożeniu w sądzie wniosku upadłościowego. Spółka od roku przechodziła proces restrukturyzacji.

W swoim komunikacie zarząd firmy przedstawił obszary, nad którymi pracowano od września 2012 r. Były to m.in. standaryzacja pracy, zredukowanie marnotrawstwa materiałowego i błędów jakościowych, redukcja majątku oraz ograniczenie działalności produkcyjnej do jednej hali.

Działania te okazały się niewystarczające i spółka wyczerpała możliwości dalszego finansowania restrukturyzacji i bieżącej działalności gospodarczej. Zarząd złożył więc w czwartek wniosek o upadłość w wydziale gospodarczym Sądu Rejonowego w Krośnie.

„Autosan SA od 2009 roku generował poważne straty, z roku na rok powodujące coraz większe problemy finansowe spółki. Wobec braku wystarczającej ilości rentownych zamówień rok 2013 jest kolejnym z rzędu rokiem, który spółka zakończyłaby stratą” – wyjaśnia swoją decyzję zarząd Autosanu w komunikacie opublikowanym w czwartek wieczorem na stronie internetowej firmy.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997