Prochem wybuduje dla Foosung Poland

Prochem 15 lipca podpisał umowę z Foosung Poland na wykonanie prac projektowych i pełnienie roli generalnego realizatora inwestycji dla budowy fabryki w Kędzierzynie-Koźlu.

W zakładzie Foosung Poland będą produkowane składniki wykorzystywane w budowie akumulatorów litowo-jonowych do samochodów elektrycznych (nieorganiczne związki fluorowe).

Prochem przewiduje, że wynagrodzenie wyniesie 100 mln EUR, jednak formuła wynagrodzenia (oprócz wynagrodzenia za usługi projektowe) obejmuje marżę oraz pokrycie kosztów realizacji przedmiotu umowy, dlatego będzie możliwe do określenia po ostatecznym rozliczeniu poniesionych kosztów.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2022-2024.

W marcu 2019 roku Foosung otrzymał decyzję o wsparciu inwestycji ze strony Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a w lipcu 2019 roku spółka nabyła prawo użytkowania wieczystego blisko 20 ha terenu inwestycyjnego od gminy Kędzierzyn-Koźle.  

Foosung już w listopadzie 2019 roku zaakceptował ofertę Prochemu na wykonanie prac projektowych i pełnienia roli generalnego realizatora inwestycji i podpisał list intencyjny w tej sprawie. 

Źródło: evertiq.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997