W fabryce Opla w Tychach ruszyła produkcja silników PureTech.

Na zaproszenie Dyrekcji PSA, w uruchomieniu produkcji silników w Tychach, wzięła udział delegacja Polskiej Izby Motoryzacji w osobach :  Prezesa Romana Kantorskiego oraz V-ce Prezesa Izby szefa Oddziału PIM w Gliwicach p.Bożeny Oleksy .

17 stycznia 2019 w fabryce silników Opla w Tychach oficjalnie ruszyła produkcja 3-cylindrowych jednostek benzynowych 1.2 Turbo PureTech.  Inwestycja jest warta 250 mln euro.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podkreśliła fakt, że jest dumna, iż to właśnie Polska jest trzecim krajem, w którym rozpoczęto produkcję jednostki EB Pure-Tech. Do tej pory produkowano je we Francji (Douvrin, Trémery) i Chinach (Xiangyang). W 2019 roku mają również dołączyć Węgry z fabryką w Szentgotthárd oraz Maroko z fabryką w AlKunajtira. W 2020 przewidywane są Indie, a dokładnie Hosur.

“Chciałbym podkreślić, że załoga z Tychów udowodniła, że ma zdolność zwiększenia wydajności, co skłoniło nas do zainwestowania w modernizację zakładu i powierzenia mu produkcji naszego najnowocześniejszego silnika. Zakład w Tychach ma teraz przed sobą zrównoważoną przyszłość i w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu produkcji w Grupie PSA. Obiekt przeorganizowano na potrzeby produkcji silników do pojazdów pięciu naszych marek i zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania klientów na ten wielokrotnie nagradzany silnik – powiedział na otwarciu prezes zarządu Groupe PSA, Carlos Tavares.