Powstała Grupa Opel

Firma Opel optymalizuje strukturę organizacyjną. Os 1 lipca 2014 r. nowo utworzona Grupa Opel przejmuje pełną odpowiedzialność za działalność General Motors w Europie. W ramach nowego podmiotu firma dokonuje zagregowania odpowiedzialności za firmę Opel/Vauxhall oraz za pozostałą działalność operacyjną GM w Europie, w tym w Rosji.

Sprawami GM w Europie pokieruje Karl-Thomas Neumann, stojący na czele zarządu Grupy Opel, którego skład pozostał niemal niezmieniony w stosunku do dotychczasowego zarządu Adam Opel AG. Siedzibą nowego podmiotu, tak samo jak w przypadku spółki Adam Opel AG, będzie Rüsselsheim.

W ślad za tą zmianą organizacyjną Grupa Opel przejmie także odpowiedzialność ekonomiczną za wszystkie marki GM w Europie. Dzięki temu Adam Opel AG będzie mogła umocnić swoją bazę finansową. Reorganizacja nie wpłynie na działalność operacyjną spółki Adam Opel AG.
Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny i prezes zarządu Opel Group GmbH: – W ramach Grupy Opel dokonujemy synchronizacji naszej struktury organizacyjnej i prawnej w Europie z działalnością operacyjną. Usprawniamy nasz proces decyzyjny i zwiększamy efektywność. W skrócie: ta reorganizacja jest ważnym etapem realizacji naszego planu biznesowego DRIVE! 2022 oraz kolejnym dowodem zaufania ze strony naszej spółki macierzystej GM.

Jak czytamy w komunikacie Grupy: „Do 2022 r. firma zamierza osiągnąć 8% udziału w europejskim rynku, zwiększyć marżę zysku do 5% oraz dalej podnosić jakość produktów oraz zwiększać zadowolenie klientów i pracowników”.

Prawa pracowników do współdecydowania w nowej strukturze organizacyjnej zostały zagwarantowane w umowie. Wolfgang Schäfer-Klug, przewodniczący Głównej Rady Zakładowej, powiedział: – Dopilnowaliśmy, aby prawa do współdecydowania zostały zabezpieczone w takim samym zakresie, niezależnie od zmian organizacyjnych.

Odnosząc się do utworzenia Grupy Opel zatrudniającej ok. 100 pracowników, Schäfer-Klug dodał: – Cieszymy się, że pozycja firmy Opel jeszcze się umocniła. Z perspektywy Opla reorganizacja działalności w Europie stwarza dodatkowe szanse rozwoju i zatrudnienia.

Nowa Grupa Opel to dowód znaczenia, jakiego Opel nabrał w ramach General Motors. W ciągu ostatnich 2 lat firmie Opel powierzono kierowanie licznymi przedsięwzięciami GM w Europie. Wśród nich należy wymienić pełną odpowiedzialność za rozwijający się rynek rosyjski oraz plany uruchomienia produkcji wybranych modeli Buicka w USA oraz Holdena w Australii i Nowej Zelandii.

źródło: Opel

AUTOR:  WNP.PL (AG)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGefco członkiem PIM
Następny artykułTop premiera SUV 2014?

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997