Porsche Taycan, czyli elektryczny samochód, który ma odmienić branżę

Do tej pory zbliżający się wielkimi krokami elektryczny samochód Porsche krył się pod koncepcyjną nazwą Mission E. Teraz dowiedzieliśmy się, że nowy model będzie się nazywał Taycan. I poznaliśmy kilka szczegółów.

Porsche Taycan – tak będzie się nazywało nowe Porsche. Będzie to pierwszy w historii samochód producenta napędzany tylko i wyłącznie silnikami elektrycznymi. Premierę zaplanowano na przyszły rok. Jak donosi CNBC, szef Porsche Oliver Blume zdradził, że Taycan ma oznaczać „młodego, żywiołowego konia”.

Wiemy, że Porsche Taycan będzie garściami czerpać z koncepcyjnego Mission E. Co to oznacza? W Mission E pracowały dwa silniki elektryczne, które wspólnie generowały ponad 600 KM mocy. To podobny duet jak w wyścigowym 919 Hybrid. Pierwsza setka? Imponujące 3,5 sekundy. Na jednym ładowaniu Mission E bez problemu pokona około 500 km. To jeszcze żaden przełom, ale Porsche opracowało specjalną ładowarkę z technologią 800 V. Dzięki niej Porsche po 15 minutach ładowania będzie mogło przejechać 400 km.

Zagraniczne źródła donoszą, że będą to parametry topowej wersji Porsche Taycan. W sprzedaży pojawi się także słabsza, 400-konna odmiana modelu, która w Stanach ma kosztować około 85 tysięcy dolarów.

Źródło: www.moto.pl