Porsche planuje zaprezentować aż 4 nowe modele przed 2018

Matthias Mueller zapowiedział, że jeszcze przed 2018 rokiem w ofercie Porsche pojawią się cztery nowe pozycje. Oprócz zapowiadanego już crossovera Macan oraz hipersamochodu 918 Spyder, do oferty może trafić nowy wariant nadwoziowy Panamery. Sprawdźmy, o czym plotkuje się w sieci.

Jak donosi serwis WorldCarFans, CEO Porsche – Matthias Mueller – powiedział, że firma nie jest jeszcze zdecydowana, czy powinna stworzyć nowe auto sportowe pozycjonowane między modelami 911 a 918 Spyder. Jeśli taka decyzja zapadnie, dowiemy się o tym do końca przyszłego roku.

Jeśli auto dostanie zielone światło, zostanie stworzone na bazie nowej platformy MMB Grupy Volkswagena, która posłuży za podstawę takich aut jak Audi R8 oraz Lamborghini Gallardo nowej generacji. Mueller zapytany o podstawowego sedana, którego rolę miałby zagrać Porsche Pajun (Panamera Junior), udzielił dość wymijającej odpowiedzi.

CEO Porsche stwierdził, że model jest bardzo „prawdopodobny”, jednak nie zdradził kiedy możemy spodziewać się konkretnej decyzji związanej z rozpoczęciem procesu produkcji. Być może na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie dowiemy się czegoś więcej. Ciekawie wyglądają za to plany nowego wariantu nadwozia Panamery.

W kuluarach mówi się o wersji produkcyjnej modelu Porsche Panamera Sport Turismo. Szczerze mówiąc, wersja koncepcyjna wygląda o niebo lepiej niż tradycyjna wersja Panamery, ale czy trafi do produkcji? Miejmy nadzieję, gdyż koncept zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Paryżu wygląda bardzo smakowicie.

Money.pl, AutoCentrum.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997