Polki lubią zaSUVać

Polki najbardziej lubią SUV-y i auta sportowe, najmniej- samochody miejskie i kabriolety – wynika z sondażu przeprowadzonego przez ProfiAuto.
Na auta typu SUV zagłosowało aż 42 proc. respondentek. Maja Moska z sieci ProfiAuto podkreśla, że nie dziwią jej wyniki badania. – Mimo obiegowej opinii kobiety nie zwracają uwagi jedynie na kolor lakieru i design auta. Pragną one auta idealnego, ekskluzywnego, bezpiecznego i rodzinnego, a takie właśnie są SUV-y – mówi.
Odmienną opinię przedstawia Witold Rogowski z ProfiAuto. Jego zdaniem tak duża sympatia dla tego rodzaju samochodów podyktowana jest wyłącznie modą. Kwestia bezpieczeństwa zaś jest złudna, gdyż SUV-y mają dość długą drogę hamowania, ciężej również znaleźć dla nich miejsce parkingowe ze względu na duże rozmiary. Rogowski podkreśla, że kolejną wadą jest spory apetyt na paliwo.
Ekspert ProfiAuto dziwi się również nad drugim miejscem w sondażu, które zajęły „szybkie, sportowe auta” (32 proc. głosów). – Na drogach nie widać, by panie „sportowo” prowadziły pojazdy. Więcej kobiet nie widać również na torach wyścigowych – mówi.
„Kobiecą” opinię podziela kolejny ekspert ProfiAuto, Michał Tochowicz. Jego zdaniem nad SUV-ami przemawiają względy praktyczne – przede wszystkim duża pakowność takiego auta. Jego zdaniem kobiety lubią też pojazdy sportowe nie tyle za osiągi, co za oryginalność, design i wyróżnianie się spośród setek innych samochodów na ulicy.
Podczas ankiety przeprowadzonej w lipcu 2012 zadano pytanie: „Jakim autem najbardziej chciałabyś jeździć na co dzień?”. Oto wyniki: „Dużym, typu SUV” – 42 proc., „Szybkim, sportowym” – 32 proc., „Małym, miejskim – 26 proc., „Kabrioletem” – 0 proc.
wp.pl/ProfiAuto/ll