Polak zastępuje Japończyka

Z początkiem kwietnia nastąpi zmiana na stanowisku prezesa zarządu firmy Honda Motor Europe Oddział w Polsce. Nowym prezesem polskiego przedstawicielstwa Hondy zostanie Wiesław Kołodziej.
Wiesław Kołodziej jest absolwentem politechniki, gdzie studiował na Wydziale Mechanicznym. Już na początku swojej kariery zawodowej związany był z motoryzacją, pracując na różnych stanowiskach w Polmozbycie. Ma on za sobą również 4-letni kontrakt zagraniczny, w ramach którego przebywał w Afryce.

Swoją przygodę z Hondą Wiesław Kołodziej rozpoczął 24 lata temu w firmie SIGMA Rzeszów, która jako pierwszy prywatny dystrybutor wprowadzała samochody tej marki na polski rynek. Gdy w 1993 roku dystrybucję Hondy przejął oficjalny importer (Honda Poland), został on zatrudniony w strukturach tej firmy jako dyrektor działu serwisu. W 2006 roku przyjął propozycję objęcia stanowiska dyrektora generalnego polskiego przedstawicielstwa Hondy, przy czym od 1 lutego 2013 roku pełni tę funkcję w ramach nowej struktury firmy, która otrzymała nazwę Honda Motor Europe Oddział w Polsce.

„Polska jest dla Hondy jednym z kluczowych rynków w Europie. Powołanie Wiesława Kołodzieja na tak wysokie stanowisko w przedstawicielstwie firmy jest dowodem na to, jak wielkim zaufaniem szefowie japońskiego koncernu obdarzyli lokalny management. Takie posunięcie z pewnością przyczyni się do udoskonalenia współpracy pomiędzy Honda Motor Europe, a autoryzowaną siecią dealerów marki Honda w Polsce – podkreślają w polskim przedstawicielstwie Hondy.

Decyzję o mianowaniu polskiego managera na prezesa zarządu polskiego oddziału Hondy podjęto w bardzo ważnym okresie dla tej marki. Koncern przygotowuje się bowiem do wprowadzenia na europejskie rynki szeregu nowych produktów, a także do wielkiego powrotu do królowej sportów motorowych – Formuły 1.

Przed nowym prezesem stoi zatem szereg bardzo ważnych zadań, które mają na celu przygotowanie lokalnego rynku na bardzo intensywny dla Hondy rok 2015. Firma liczy na wzmocnienie swojej pozycji w Polsce w kolejnych latach, uzyskanie najwyższego poziomu satysfakcji klienta i poprawy rentowności autoryzowanej sieci dealerskiej.

Ustępujący ze stanowiska prezes Hondy w Polsce, Hirokazu Tomiki pełnił tę funkcję od kwietnia 2012 roku. Z początkiem kwietnia rozpocznie on pracę jako prezes Oddziału Hondy w Niemczech.
Źródła, HONDA
IBRM Samar