Pod Wrześnią powstaje fabryka szyberdachów

Fabrykę szyberdachów buduje w Białężycach, w okolicy autostradowego węzła we Wrześni (Wielkopolskie), spółka Inalfa Roof Systems Polska. Produkcja ruszy na początku przyszłego roku.
W Białężycach wybudowana będzie hala produkcyjna i magazynowa o powierzchni ok. 8 tys. mkw. i biura o powierzchni ok. 1,2 tys. mkw.

Jak poinformował w piątek PAP Robert Purol z Inalfa Roof Systems Polska, w pierwszym etapie zatrudnienie w fabryce ma znaleźć ok. 20 osób, ale firma planuje zwielokrotnienie zatrudnienia po uruchomieniu produkcji.

„Budowa fabryki w Polsce to druga inwestycja Inalfa Roof Systems w tej części Europy. Wcześniej powstała fabryka na Słowacji. W pierwszym etapie w Białężycach powstawać będą szyberdachy dla Volvo” – podał Purol.

Firma nie podaje wartości inwestycji, nie informuje też, jaka ma być wielkość produkcji w nowej fabryce.

Inalfa Roof Systems jest jednym z największych dostawców szyberdachów na świecie. Siedziba główna znajduje się w Holandii. Firma ma swoje fabryki m.in. w USA, w Korei Południowej i Chinach.

Firma zatrudnia ponad 2 tys. osób. Wytwarza szyberdachy m.in. dla samochodów General Motors, Ford, Chrysler, BMW Group, Fiat, Volkswagen i Volvo.

wnp.pl
AUTOR: PAP