Plotki potwierdzone! Toyota rozpoczyna nową współpracę z PSA

Toyota Motor Europe i PSA Peugeot Citroen poinformowały o zawarciu umowy dotyczącej lekkich samochodów dostawczych. Zgodnie z nią, PSA będzie dostarczać firmie Toyota lekkie samochody dostawcze, które będą sprzedawane w Europie pod marką Toyota.
W pierwszym etapie, który rozpocznie się w drugim kwartale roku 2013, PSA Peugeot Citroen dostarczać będzie samochody dostawcze wywodzące się z istniejących modeli Peugeot Expert/Citroen Jumpy. Umowa przewiduje również współpracę nad kolejnymi generacjami pojazdów, które będą wytwarzane przez PSA Peugeot Citroen.

Współpraca ma być kontynuowana również po roku 2020.

Plany współpracy przewidują udział Toyota Motor Europe w pracach rozwojowych oraz finansowaniu inwestycji związanych z powstawaniem nowych generacji produktów.

Nie jest planowane powstanie powiązań kapitałowych między obiema firmami ani wspólna produkcja.

„Segment lekkich samochodów dostawczych w Europie ma dla nas duże znaczenie – powiedział prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Europe, Didier Leroy. „Współdziałanie z PSA Peugeot Citroen będzie dla naszych klientów korzystnym rozwiązaniem po niedawnym zaprzestaniu produkcji modelu Hiace. Od pewnego czasu z powodzeniem współpracujemy z PSA Peugeot Citroen w ramach joint-venture w segmencie małych samochodów, zaś na rynku samochodów dostawczych koncern ten jest europejskim liderem, cieszącym się znakomitą reputacją pod względem jakości i wszechstronności produktów”.

„Z prawdziwą przyjemnością możemy poinformować o rozszerzeniu zakresu udanej współpracy z firmą Toyota. Umowa ta zapoczątkowuje rozwój nowej generacji lekkich samochodów dostawczych średniej wielkości, którego efektem będzie konkurencyjny produkt oferowany przez obie firmy na rynku europejskim – powiedział Jean-Christophe Quemard, wiceprezes PSA Peugeot Citroen.
Źródła, Toyota PSA
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997