PIM na konferencji Nowy Przemysł 4.0

2022.10.04 KATOWICE Konferencja Nowy Przemysl 4.0 SESJA: MOTORYZACJA CZAS WIELKIEJ ZMIANY NZ

W dniach 4-5 października br. w Katowicach odbyła się konferencja Nowy Przemysł 4.0 zorganizowana przez Grupę PTWP.  Jednym z prelegentów był Prezes Polskiej Izby Motoryzacji Janusz Kobus, który wziął udział w panelu pt.: „Motoryzacja – czas wielkiej zmiany”.

Wśród poruszanych zagadnień pojawiły się m.in.

  • E-mobilność i elektryfikacja rynku samochodowego jako megatrend współczesności.
  • Produkcja dla e-mobilności w Europie szansą podniesienia się po pandemicznym załamaniu. Uwarunkowania rynkowe, regulacyjne i techniczne przechodzenia na napęd elektryczny, hybrydowy czy oparty na wykorzystaniu wodoru.
  • Jak sprawnie przestawić produkcję na potrzeby e-motoryzacji? Inwestycje w istniejących zakładach i nowe fabryki. Czynniki ryzyka: łańcuchy dostaw, dostępność surowców, produkcja baterii.
  • Inwestycje w produkcji na rzecz e-mobilności – case studies z branży automotive.

Konferencja Nowy Przemysł 4.0 to spotkanie przyciągające osoby zarządzające przedsiębiorstwami przemysłowymi i produkcyjnymi. Uczestniczą w niej praktycy: dyrektorzy produkcji, inżynierowie wszelkich specjalności, wdrożeniowcy i inni specjaliści, którzy na co dzień realizują ideę Przemysłu 4.0. Konferencja odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie towarzyszyło targom TOOLEX.