Pierwsze nowe solarisy dla Tychów już w lutym 2013 r.

Solaris wyprodukuje dla Tyskich Linii Trolejbusowych 15 trolejbusów. Wartość kontraktu to ponad 23 miliony złotych, z czego 59 proc. stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Nowe Solarisy Trollino zostaną dostarczone do Tychów w roku 2013.
Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe spółki z podpoznańskiego Bolechowa, pierwszych siedem nowo zakupionych przez TLT pojazdów zostanie dostarczonych do Tychów do końca lutego 2013, a pozostałych osiem do końca lipca przyszłego roku.

Dwunastometrowe pojazdy będą w pełni niskopodłogowe. Oprócz silników trakcyjnych zasilanych przez pantografy z nadziemnych linii elektrycznych, zostaną one wyposażone w dodatkowe źródło magazynowania energii. Dzięki temu w przypadku awarii trakcji trolejbusy mogą samodzielnie przejechać jeszcze kilometr.

Zakup piętnastu trolejbusów stanowi część realizowanego na Górnym Śląsku projektu zakładającego modernizację i rozbudowę infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej.

Łącznie we flocie tyskiego przewoźnika znajdują się 22 pojazdy tego typu, w tym sześć Solarisów Trollino, dostarczonych w latach 2002-2006. Tychy to, obok Gdyni i Lublina, jedno z trzech miast w Polsce, które w transporcie miejskim wykorzystuje trolejbusy.

Solaris jest jednym z największych europejskich producentów trolejbusów. Dotychczas firma wyprodukowała ponad 600 Trollino, które jeżdżą w 14 państwach, m.in. w: Czechach, Niemczech, Polsce, Szwajcarii czy w Szwecji.

wnp.pl, PAP


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997