Panie i Panowie! Nagroda za najlepszy projekt wnętrza otrzymuje…

Na targach Automotive Interiors Expo 2013 w Stuttgarcie Opel Adam uhonorowano nagrodą za najlepiej zaprojektowane wnętrze auta produkowanego seryjnie. To modne autko miejskie wyprzedziło tak mocnych rywali jak Alfa 4C, Jaguar F-Type, Renault Clio oraz nowy Range Rover.
Nagroda Expo Award przyznawana jest podczas branżowych targów prezentujących pomysły, materiały, elementy wykończenia, tkaniny i elementy stosowane w projektowaniu wyposażenia wnętrz samochodowych.

Zwycięzców w 7 kategoriach wybiera panel złożony z uznanych dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata.

Elizabeth Wetzel, szefowa projektu wnętrza Opla Adama, była szczególnie zadowolona z tego sukcesu. „Personalizacja wnętrza to jedna z cech wyróżniających Adama. Nasz mały modny samochód oferuje niemal 82 000 kombinacji wystroju kabiny. Nagroda Expo Award jest wspaniałym wyróżnieniem dla całego zespołu projektantów Opla ściśle współpracujących z działem projektowania GM”.

Jury ekspertów podzieliło opinię Wetzel i nagrodziło ją tytułem Projektanta Wnętrz Roku, który jest wyróżnieniem wyjątkowo cenionym w branży.

Wspomniana nagroda potwierdza wyjątkowe walory Opla Adama. Wprowadzony na rynek w kwietniu, ten mały samochód zdobył już 5 tytułów w cenionym konkursie innowacyjnym Plus X Award, a także prestiżową nagrodę Red Dot Design Award za wzornictwo w kategorii „motoryzacja i transport”.
Źródła, Opel
IBRM Samar