PAIiIZ: Nowe inwestycje w Legnicy

Firmy VOSS Automotive Polska oraz DRG Agro-Group odebrały zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
VOSS Automotive Polska deklaruje wydatki inwestycyjne na poziomie, co najmniej, 50 mln PLN, zatrudnienie, co najmniej 50 nowych osób i utrzymanie zatrudnienia 615 pracowników. Firma jest światowym liderem w produkcji przewodów wykorzystywanych do redukcji zanieczyszczeń spalin, technik złączeniowych i przewodów m.in. dla systemów hamulcowych.

DRG Agro-Group wyda 15 mln PLN na stworzenie nowoczesnej cynkowni w podstrefie Legnica. Zatrudnienie znajdzie tu co najmniej 25 pracowników. Planowana inwestycja zakłada wykorzystania najnowszych technologii i innowacji oraz wtórne wytwarzanie ciepła technologicznego i wód opadowych.

Uroczystość wręczenia zezwoleń odbyła się w trakcie V. Letniego Pikniku Strefowego, dorocznego spotkania inwestorów, przedstawicieli samorządów i partnerów LSSE. W spotkaniu udział wzięła Monika Piątkowska, członek Zarządu PAIiIZ. (LSSE)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997