Oto liderzy rankingu modeli w Anglii

Wielka Brytania to jedyny rynek z czołówki europejskiej TOP-5, gdzie sprzedaż nowych samochodów osobowych jest lepsza niż przed rokiem. Liderem w ranking modeli jest Ford Fiesta, który uzyskał najwyższy wynik w marcu oraz w całym pierwszym kwartale.
W marcu Ford Fiesta miał na rynku brytyjskim ponad 22 700 rejestracji. To zdecydowanie więcej niż najpoważniejsi konkurenci tacy jak Vauxhall Corsa i Ford Focus (odpowiednio 16 100 oraz 15 400 rejestracji).

Na wysokim, czwartym miejscu plasuje się aktualny lider całego rynku europejskiego pod względem wolumenu rejestracji, czyli Volkswagen Golf (ponad 9 900 egzemplarzy).

Na brytyjskiej liście TOP-10 za marzec mamy też dwóch przedstawicieli segmentu premium: to BMW Serii 1 (pozycja ósma; 7 000 rejestracji) oraz Mercedes Klasy C (pozycja dziesiąta; 6 600 rejestracji).

Jak wspomniano wyżej, Ford Fiesta jest również liderem rynku brytyjskiego w całym pierwszym kwartale, uzyskawszy łącznie 34 300 rejestracji. To o ponad 9 200 sztuk więcej niż drugi w zestawieniu Ford Focus oraz o 9 700 więcej niż Vauxhall Corsa, który zajmuje miejsce trzecie.

Wśród liderów brytyjskiego rynku niezmiennie plasuje się popularny nie tylko na Wyspach Nissan Qashqai, który po pierwszym kwartale zajmuje miejsce szóste z wynikiem 14 600 rejestracji.

Przypomnijmy, że Nissan Qashqai to samochód wytwarzany w Wielkiej Brytanii z przeznaczeniem na rynek lokalny oraz dla klientów w Europie. Podobnie rzecz się ma z miejskim crossoverem Nissan Juke, który w pierwszy kwartale wskoczył na dziesiąte miejsce listy TOP-10 na rynku brytyjskim (nieco ponad 10 000 rejestracji).
Źródła Na podstawie danych SMMT
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997