Opel zapowiada kolejne inwestycje na Węgrzech

Adam Opel AG zapowiada realizację inwestycji o łącznej wartości około 130 mln EUR, które pozwolą na rozbudowę i zwiększenie produkcji silników samochodowych w fabryce Szentgotthard na Węgrzech.
Informację podano do wiadomości niedługo po rozpoczęciu produkcji seryjnej nowej generacji silnika czterocylindrowego SIDI Ecotec Turbo o pojemności 1,6 litra.

Dzięki nowym inwestycjom moce fabryki silników na Węgrzech zostaną zwiększone o 100 000 egzemplarzy rocznie do łącznie 600 000 sztuk.

Koncern z Russelsheim zapowiada, że do 2016 roku do oferty całej marki mają zostać wprowadzone łącznie 23 nowe modele samochodów oraz 13 nowych jednostek napędowych.

Na Węgrzech powstawać będą silniki benzynowe o małej i średniej pojemności skokowej, a także rodzina jednostek średniej wielkości zasilanych olejem napędowym. Producent zapowiada, że konstrukcje już teraz spełniać będą wymagania przyszłej normy Euro 6.

Szacuje się, że wartość inwestycji zrealizowanych przez firmę Opel na Węgrzech wynosi od roku 1991 łącznie około 1,4 mld EUR.
Źródła, Opel
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997