Opel: Mokka z fabryki w Europie. Cascada jako Buick?

Opel zapowiada, że będzie wytwarzać kolejną generację subkompaktowego crossovera Mokka w Europie, a nie w Korei, gdzie obecnie jest produkowany.
Zapowiedzi pochodzą od Thomasa Sedrana, członka zarządu Opla ds. strategii, a pisze o nich niemiecki Automobilwoche.

Opel rozważa też możliwość produkcji innych modeli zarówno w Europie jak i w Korei. Szanse na takie rozwiązanie miałby model średni SUV Antara czy Agila. Żadne decyzje jednak nie zostały jeszcze podjęte. Nie wiadomo też, w którym zakładzie miałaby powstawać Mokka.

Ciekawe perspektywy dotyczą również produkowanego od niedawna w Gliwicach kabrioletu Opel Cascada. Szef strategii marki widzi możliwość eksportu modelu do Chin ale jako ….. Buick.

– Omawiamy możliwość eksportowania Cascady do Chin jako Buicka, powiedział Sedran, dodając, że nie będzie to dotyczyć dużych ilości samochodów.

Cascada może pomóc wypełnić lukę w ofercie Buicka. GM już robi tak z sedanem Insignia, który występuje jako Buick Regal, czy modelami Astra (Excelle) i Mokka (Encore).

– W Chinach jest rynek samochodów Made in Germany. Byłaby szansa na sprzedaż 30 tys.- 40 tys. szt. rocznie, powiedział Sedran.

źródło: Automobilwoche, Automotive News

AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997