Opel Mokka niebawem zawita na polskie drogi

Od 3 sierpnia można składać zamówienia na pierwszy SUV Opla – Mokkę. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów pod koniec października 2012 r.
Auto, pomimo swojej długości wynoszącej 4,28 m może swobodnie pomieścić do pięciu osób.
Mokka będzie dostępna w wersji Essentia, której cena rozpoczyna się od 67 900 zł. Ma ona w standardzie elektryczne szyby z przodu, centralny zamek, elektryczne lusterka, tempomat elektroniczny, radio, ESP, napinacze pasów z przodu, poduszki czołowe i boczne, kurtyny, alarm oraz wspomaganie hamowania awaryjnego.
Kolejna wersja to Enjoy, która dodatkowo zawiera elektryczne szyby z tyłu, lampy przeciwmgielne, skórzaną kierownicę, koła aluminiowe R18, komputer pokładowy oraz klimatyzację. Koszt zakupu wynosi od 74 950 zł.
Najwyższa wersja wyposażeniowa nazywa się Cosmo i kosztuje od 78 450 zł. Posiada ona klimatyzację elektroniczną, czujniki deszczu, czujniki parkowania z tyłu i z przodu, przyciemniane szyby, podłokietnik kierowcy oraz tapicerkę z elementami skóry.
Oferta napędowa to dwa silniki benzynowe o pojemności 1,6 l (115 KM, system Start&Stop) oraz 1,4 l (140 KM, system Start&Stop, napęd 4×4). Uzupełnia ją jeden motor diesla o pojemności 1,7 l i mocy 130 KM. Posiada on trzy konfiguracje: z systemem Start&Stop, napędem na cztery koła, automatyczną skrzynią biegów.
wp.pl/ll