Opel do 2016 roku zamknie fabrykę w Bochum

Niemiecki koncern motoryzacyjny poinformował w poniedziałek, że w 2016 roku zakończy produkcję samochodów w fabryce w Bochum – swojej drugiej największej fabryce na terenie Niemiec

Decyzja niemieckiego koncernu oznacza likwidację 3 tys. miejsc pracy. Natomiast zlokalizowane również w Bochum centrum dystrybucji towarów, w którym zatrudnionych jest obecnie 430 osób, zostanie utrzymane, a nawet rozbudowane. Opel należy do amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego General Motors, który w ostatnim czasie podjął rozległe działania na rzecz przywrócenia rentowności spółce.

Fabryka Opla w Bochum istnieje od 1962 roku i produkowane są w niej modele Zafira. O jej planowanym zamknięciu mówiono od wielu miesięcy, jednak GM zwlekał z tą decyzją z powodu licznych protestów związków zawodowych.

Oprócz Bochum Opel ma jeszcze trzy fabryki w Niemczech: W Rüsselsheim pod Frankfurtem, w Kaiserslautern i w Eisenach w centralnej części Niemiec.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele koncernu ogłosili, że z powodu słabej sprzedaży Zafiry pracownicy w Bochum będą mieli skrócone godziny pracy.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz, mapi, AFP, PAP


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997