Ogromne inwestycje Valeo

Krakowska specjalna strefa ekonomiczna zamyka rok 2016 znakomitą informacją. Grupa Valeo zainwestuje w najbliższych latach w Małopolsce ponad 420 mln zł. Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego w ostatnich dniach 2016 roku wydał dwa zezwolenia spółce Valeo Autosystemy. Inwestycje będą realizowane w dwóch lokalizacjach, w Skawinie oraz Chrzanowie.

W Chrzanowie firma zainwestuje co najmniej 101,7 mln zł oraz utworzy 100 nowych miejsc pracy. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie działającego zakładu, budowie magazynu oraz nabyciu nowych linii produkcyjnych, maszyn i urządzeń wykorzystywanych w procesie produkcji lamp samochodowych.

W Skawinie zaplanowano inwestycje na poziomie 323 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 150 osób. Działające tam Oddziały Systemu Chłodzenia Silnika oraz Wycieraczek zostaną rozbudowane i wyposażone w nowe urządzenia oraz kompletne linie produkcyjne. W ramach projektu przewidziano także rozwój działalności B&R poprzez doposażenie działającego już laboratorium.

„Cieszymy się, że najwyraźniej branża automotive odkryła Małopolskę jako bardzo dobre miejsce do rozwoju swoich projektów. Przemysł samochodowy generuje wysokie nakłady inwestycyjne i dużą ilość nowych miejsc pracy. Reinwestycje Valeo wpisują się w Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju i świadczą także o tym, że warunki jakie stwarzamy inwestorom zagranicznym w Polsce są wciąż doceniane przez przedsiębiorców” – komentuje Wojciech Przybylski, prezes KPT

Dwa zakłady Valeo, w których łączne zatrudnienie wynosi obecnie ponad 2,5 tys. osób, prowadzą działalność w ramach krakowskiej strefy od 2013 r. W Polsce Grupa zatrudnia ponad 6 tys. osób, a na świecie już ponad 82 tys.

Źródło: www.kpt.krakow.pl