Nowy zarząd MAN SE

Rada nadzorcza MAN SE powołała Joachima Dreesa na nowego prezesa zarządu (CEO) spółki. Obejmie stanowisko 01.10.2015 r. Joachim Drees od 1 kwietnia br. jest prezesem zarządu spółki MAN Truck & Bus AG, należącej w 100% do MAN SE, i jest równocześnie członkiem zarządu Volkswagen Truck & Bus Holding.

Ponadto rada nadzorcza MAN SE powołała Jana-Henrika Lafrentza na członka zarządu odpowiedzialnego w MAN SE za finanse (CFO). Lafrentz jest od 01.07. 2014 r. członkiem zarządu MAN Truck & Bus AG odpowiedzialnym za finanse, IT i prawo. Peter Park, który dotychczas pełnił obowiązki CFO w MAN SE, skoncentruje się teraz na funkcji członka zarządu odpowiedzialnego za finanse w MAN Diesel & Turbo SE.

Ulf Berkenhagen (członek zarządu odpowiedzialny od 01.07. 2012 r. za zakupy w MAN SE i w MAN Truck & Bus AG, z dniem 30.09.br. składa swój mandat członka zarządu w MAN SE, pozostając członkiem zarządu odpowiedzialnym za zakupy w MAN Truck & Bus AG. W lipcu br. Berkenhagen przejął ponadto odpowiedzialność za pion zakupów obejmujący wszystkie marki należące do Holdingu Volkswagen Truck & Bus.

Georg Pachta-Reyhofen z dniem 30 września 2015 przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu MAN SE. – Tworząc z Grupy MAN międzynarodowe przedsiębiorstwo koncentrujące się na zadaniach transportowych i wytwarzaniu energii oraz integrując MAN z Koncernem Volkswagen, zrealizowałem moje najważniejsze zadanie. Skłania mnie to do przekazania zadań w zarządzie w nowe ręce, tak swoją decyzję uzasadnia prez. Pachta-Reyhofen.

Georg Pachta-Reyhofen rozpoczął pracę w Grupie MAN w Wiedniu w 1986 r. Pełnił w koncernie różne funkcje kierownicze – m.in. w spółce MAN A.S. w Ankarze (dziś MAN Türkiye) i jako szef działu projektowania silników w MAN Nutzfahrzeuge w Norymberdze, a następnie w roku 2001 został członkiem zarządu odpowiedzialnym za prace projektowe w MAN Nutzfahrzeuge w Monachium. Równocześnie z powołaniem go w roku 2006 na stanowisko prezesa zarządu MAN Diesel w Augsburgu został członkiem zarządu w MAN SE. Od stycznia 2010 r. pełnił funkcję prezesa zarządu MAN SE, a od stycznia 2010 do sierpnia 2012 także prezesem zarządu MAN Truck & Bus AG. Pachta-Reyhofen nadal będzie pełnił funkcje doradcze w Volkswagen AG.

źródło: MAN

AUTOR:  WNP.PL (AG)