Nowy Volkswagen Polo coraz bliżej – pierwsze informacje

Volkswagen, osłabiony aferą związaną z silnikami Diesla, nie może pozwolić sobie na stagnację. Dlatego inżynierowie z Niemiec bardzo mocno szykują się do premiery kolejnej odsłony modelu Polo. Auto może ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku.

Podstawą do prac nad nowym Volkswagenem Polo stanie się platforma MQB. Dzięki niej hatchback nie tylko otrzyma przestronniejszą kabinę, ale także mocno straci na wadze. Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji mówiących o tym, jak mogłoby wyglądać kolejne Polo. Wszelkie stylizacje tworzone przez internetowych designerów są spekulacjami bazującymi na przemianie m.in. Passata.

Nowy Volkswagen Polo otrzyma nie tylko paletę wydajnych i oszczędnych siników trzy- i czterocylindrowych. Ponoć Niemcy planują także wersję hybrydową. Uzupełnieniem oferty będzie oczywiście sportowy model GTI.

Mimo iż prace nad nowym Volkswagenem Polo wrą, premiera auta prawdopodobnie nie będzie miała miejsca wcześniej niż w przyszłym roku. Oficjalna prezentacja mogłaby odbyć się podczas Motor Show w Genewie, podczas gdy sprzedaż ruszyłaby latem 2017 roku.

Czas pozostały do rynkowej premiery nowego Volkswagena Polo będzie pracowity dla Niemców. Nie chodzi wyłącznie o ostatnie zmiany w konstrukcji auta, ale także negocjacje z załogą fabryki, w której pojazd ma być montowany. Firma chce przeprowadzić w zakładzie w Landaben w Hiszpanii modernizację i rozbudowę wartą ponad miliard euro.

Źródło: Onet