Nowy szef BMW w Polsce

Od 1 czerwca br. obowiązki dyrektora generalnego BMW Group Polska przejmie Paul de Courtois. Dotychczasowy szef firmy, Andreas Biehler, po 4 latach pracy w Polsce zajmie się rozwojem sieci dealerskiej i relacjami z klientami na rynku niemieckim.
Paul de Courtois ukończył Europejską Szkołę Zarządzania ESCP z tytułem Europe Master in Management (EMM). Do BMW Group dołączył w 1997 r. rozpoczynając swoją karierę w BMW Group France na stanowiskach związanych ze sprzedażą. Następnie pracował w BMW AG jako dyrektor regionalny odpowiedzialny za biura regionalne importerów z Afryki, Karaibów i Europy Wschodniej. Od 2011 r. pełni funkcję szefa BMW Group Hungary.

Andreas Biehler dołączył do BMW Group Polska na stanowisku dyrektora generalnego w 2009 r. Znacząco przyczynił się do poprawy wyników marek BMW i MINI na polskim rynku: w 2012 r. marka BMW zajęła 1. miejsce w sprzedaży aut z segmentu premium. Zarejestrowano wtedy łącznie 6 332 samochodów BMW i MINI oraz 670 motocykli. Wyniki BMW wzrosły o 24%, a MINI o 41% w porównaniu z 2011 r.

źródło BMW
AUTOR:  WNP.PL (AG)