Nowy Opel Astra Sedan zadebiutuje w Moskwie

Już na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Moskwie, który odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 9 września, Opel zaprezentuje nowe modele w swojej ofercie. Trzeba przyznać, że czeka nas ciekawa premiera. Cierpliwość się opłaci?

Owszem, tym bardziej, że w Moskwie ujrzymy trzy nowe auta. Europejski oddział GM zaprezentuje w Moskwie w dniach 29 sierpnia – 9 września trzy świeże modele. Najważniejszą premierą będzie zapewne prezentacja zupełnie nowego Opla Astry w czterodrzwiowej wersji sedan.

Równie ciekawie zapowiada się premiera odświeżonych modeli Astry – pięciodrzwiowego hatchbacka i wersji Sports Tourer, czyli kombi. Opel twierdzi, że na Salonie Samochodowym w Moskwie pojawi się ponad milion odwiedzających.

Serwis Carscoop informuje, że oprócz powyższych modeli na stoisku Opla będzie można zobaczyć sportową Astrę OPC z silnikiem o mocy 280 KM. Będzie to premiera tego auta na rynku w Rosji. Na deser zostanie zaprezentowany mały crossover – Opel Mokka. Nic dziwnego, że Opel tak poważnie traktuje moskiewski salon.

Rosja, to zaraz po Niemczech największy rynek zbytu dla Opla, który sprzedał tam ponad 70 tysięcy egzemplarzy w zeszłym roku. Ponadto od stycznia do lipca tego roku Opel zanotował 29 procentowy wzrost sprzedaży. Nowa Astra sedan, która jest bliźniaczym modele dla Buick Verano, powinna jeszcze bardziej poprawić sytuację producenta.

Nowy Opel Astra sedan mierzy 4658 mm długości, 1814 mm szerokości oraz 1476 mm wysokości. W bagażniku pomieści się aż 460 litrów, czyli o 90 litrów więcej niż w pięciodrzwiowym hatchbacku. Po złożeniu tylnej kanapy (w proporcjach 60:40) przestrzeń bagażowa zwiększa się do 1010 litrów. Auto będzie oferowane w Europie Wschodniej i Zachodniej, jak również w Rosji i Turcji.

MOney.pl, AutoCentrum.pl