Nowy inwestor z branży motoryzacyjnej w Polsce? Piechociński: Będą wielkie inwestycje

Jedna z firm z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego ma podjąć decyzję o budowie nowej fabryki samochodów w Polsce. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński jeszcze dzisiaj miał się spotkać z innym wielkim inwestorem z tej branży. Ale nie w sprawie produkcji gotowych aut, a ważnych do nich części.
Ten inwestor jest szczególnie zainteresowany województwem opolskim, jak ujawnił.

– Krąży jeszcze po kilku krajach regionu, jednak Polska ma przewagę konkurencyjną. Dzisiejsza rozmowa opóźnia się, gdyż były jakieś kłopoty z pogodą na lotnisku w Pradze – mówił Janusz Piechociński.

Na obecnym etapie bliższych szczegółów nie ujawnił.

Janusz Piechociński podsumował, że w tym roku sukcesem zakończyło się 50 sporych projektów inwestycyjnych. Dodał, że w tej chwili jego resort wspólnie z PAIiIZ-em pracuje nad około 150 projektami.

Jednocześnie jedna z firm z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego ma podjąć decyzję o budowie nowej fabryki samochodów w Polsce. Piechociński pytany przez IAR czy chodzi o koncern Volkswagen, który ma wybudować fabrykę pod Poznaniem, o czym od kilku dni aż szumi w mediach, odpowiedział, że nazwy ani pochodzenia inwestora nie wymieni.

Zaznaczył tylko, że jest to bardzo solidny inwestor, który ma świetnie przygotowane propozycje.

– Pewne rzeczy wymagają jednak jeszcze doprecyzowania i potrzebna jest na to jeszcze chwila – podkreślił wicepremier. Wyjaśnił, że trzeba doprecyzować lokalizację, zweryfikować kwestie związane z dostępem do energii, jakością kadr i komunikacją z głównymi rynkami zbytu, a także perspektywami zatrudnienia w firmie ludzi o najwyższym poziomie wiedzy technicznej czy technologicznej.

Źródło: IAR

Dziennik.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997