Nowy chiński projekt Fiata

Chińska spółka joint venture GAC Fiat Automobiles należąca w połowie do Guangzhou Automobile Group i Fiata, planuje zbudować fabrykę w południowych Chinach w mieście Guangzhou.
Jak informuje lokalna gazeta Nanfang Daily, projekt przewiduje produkcję 160 tys. pojazdów rocznie. Nie jest jednak do końca jasne, kiedy linia zostanie zbudowana. GAC Fiat wciąż czeka na zatwierdzenie projektu przez Agencję Ochrony Środowiska a Guangzhou.

Dzięki inwestycji o wartości ponad 772 mln USD, zakład ma budować dwa modele, bazujące na platformie Fiata: kompaktowy SUV i pojazd średniej wielkości. Zakład ma produkować także samochody elektryczne.

Zgodnie z chińskimi wymogami, zagraniczni producenci samochodów starający się rozwinąć produkcję muszą opracować pojazdy, w ścisłym związku z firmami obecnymi w Państwie Środka. Rozwijanie muszą być też projekty aut elektrycznych.

Założona w 2010 roku spółka GAC Fiat wytwarza w środkowych Chinach (w mieście Changsha) kompaktowego sedana – model Viaggio. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku, łączna sprzedaż tego modelu powiększona o importowane samochody Fiata wyniosła 31 789 szt, podaje Guangzhou Auto.

źródło: Automotiove News
AUTOR: WNP.PL (AG)